0-10V/1-10V Magnetic Track Light Dedicated dimming Power Supply 48V Constant Current Built-in Power Supply Supports Slow Start
★★★★★ 4.4 110 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.bartels-sloten.nl
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Power SupplyType: Isolated power supplyInput voltage: 48Input frequency: 50/60Output voltage: DC9-42Output current: 0.7Efficiency: 90Protection: Short circuit protectionInstallation location: built-inProtection level: IP20Working temperature: -20-+45Applicable lamps: LED magnetic lampOverall dimensions (L*W*H): 85*13.8*10Lifespan: >30000Weight: 16Series: JD21 seriesProduct type: Constant current 0/1-10V dimmable power supplyMaximum output power: 29.4WMaximum output current: 700mASize: 85*13.8*10Product model: JD2134AInput voltage: 48VDCOutput voltage: 9-42VDCOutput current: 350-700mA (530mA/step)Output power: 3.15-29.4WDimming interface: 0-10V/1-10VProduct size: 85*14*10mm (LxWxH)
  • Power Supply
Item Weight 0.564 ounces
Manufacturer UBJFMAC
Item model number UBJFMAC
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
110 ratings | 45 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (89)
4 stars
5% (6)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (12)